Hudobné nešpory Speváckeho zboru Lúčnica v Piešťanoch

Nešpory sú popoludňajšie pobožnosti či podvečerná bohoslužba v rímskokatolíckej cirkvi. Hudobné nešpory – to bol názov podvečerného koncertu Speváckeho zboru Lúčnica, ktorý priniesol do Domu umenia Piešťany v stredu 26. júna vznešenú sakrálnu atmosféru. Veľkou sálou sa rozliehal spev acapela, ale aj soprán za sprievodu organu aj trúbky.
Spevácky zbor Lúčnica je súčasťou Umeleckého súboru Lúčnica už od jeho vzniku v roku 1948. Prezentuje sa vyspelou speváckou technikou, hlasovou kultúrou a charakteristickým zvukovým prejavom. Spolu so zborom sa publiku „doma“ predstavila sopranistka Zuzana Weiserová, ktorá mala v Piešťanoch svoju sólovú premiéru.
Z radov zboru vyšiel aj organista Peter Mikula. Koncert otvorila Bachova Toccata a počas večera zazneli ďalšie skladby velikánov vážnej hudby.
Od sezóny 2003/2004 je umeleckou vedúcou a dirigentkou speváckeho zboru Elena Matušová. Na piešťanskej scéne sú doma už piaty rok.
64. Music Festival Piešťany vyvrcholí 8. júla narodeninovou oslavou Živijó! Happy Birthday Slovenská filharmónia a koncertom pri príležitosti 70 ročného výročia založenia prvého a hlavného symfonického orchestra na Slovensku.