Herecký duet Chantal Poullain a Martina Krausa v Piešťanoch

V Piešťanoch vystúpila Chantal Poullain a Martin Kraus. Poprední českí herci zavítali do domu umenia v pondelok 21. októbra. Miestna scéna uvidela divadelnú hru Šesť tanečních hodin v šesti týdnech. Inscenáciu zrežíroval Zděnek Dušek pod hlavičkou Divadla Bolka Polívky. Predstavenie bolo súčasťou 21. ročníka festivalu česko-slovenského umenia Piešťanské rendezvous.
Strhujúci herecký duet o ľudskej opustenosti a nikdy neumierajúcej nádeje v lepšie zajtrajšky. Šesť týždňov tanca, šesť týždňov porozumenia a hľadania spoločnej reči. Madame Lily Harrison si najíma Michaela Minettiho, aby ju naučil swing, tango, valčík, foxtrot, cha-chu a moderný tanec. Obaja prechádzajú ťažkým životným obdobím a aj napriek tomu, že spolu zdanlivo nemajú nič spoločné nakoniec nájdu spoločnú reč a vzájomne si pomôžu.
Hra Richarda Alfieriho sa stala hitom na svetových javiskách. Premiéru mala v Los Angeles v roku 2001. Česká premiéra sa odohrala v pražskom divadle Ungelt v roku 2006, obnovená bola v roku 2011 v Divadle Bolka Polívky. Chantal Poullain vystriedala po svojom boku troch učiteľov tanca. Ten tretí je od nej o takmer tridsať rokov mladší.
Diváci v hľadisku ocenili umelcov v závere dlhotrvajúcim potleskom.