Herec Csongor Kassai v Piešťanch v úlohe ženícha, manžela a starca

Galéria Domu umenia Piešťany sa vo štvrtok 23. mája večer premenila na komornú divadelnú scénu. Viac ako sto divákov si prišlo pozrieť trojgeneračný ohňostroj vtipných manželských zvád a udobrovania. Inscenácia 3×2 priniesla tri príbehy, každý z iného životného obdobia, každý o iných problémoch. So svojimi manželskými peripetiami sa na javisku popasovala dvojica hercov Csongor Kassai a Zuzana Martinková – Znášiková.
Ide vlastne o tri rôzne jednoaktovky významných britských autorov Jamesa Saundersa, Alana Ayckbourna a Davida Captona, no sú zaujímavo dramaticky prepojené.
Herci nastavili ostrovtipné zrkadlo všetkým, ktorí žijú v partnerskom vzťahu a podstatnú časť života sa dokážu hádať o bezvýznamných malichernostiach. Ľudia v publiku sa neubránili výbuchom smiechu.
Dvojica si v závere vyslúžila dlhotrvajúci aplauz. Pridanou hodnotou pre návštevníkov bolo, že v čase príchodu a odchodu si mohli pozrieť aktuálne výstavy akademického maliara Milana Heréniyho aj výstavu miestneho zberateľa Kornela Duffeka v zrkadlovej sieni.
V závere mesiaca sa všetci milovníci umenia môžu tešiť na veľkolepé otvorenie 64. Music festivalu Piešťany. Ide o druhý najstarších festival vážnej hudby na Slovensku.