Fragile & Balet SND na jednom javisku v Piešťanoch

Balet ako špičkové tanečné umenie a hlas ako jedinečný hudobný nástroj – výsledkom ich spojenia je unikátny umelecký zážitok. Vokálna hudobná skupina Fragile a profesionálni tanečníci Baletu SND sa predstavili na javisku Domu umenia Piešťany v utorok 24. septembra. Podujatie otvorilo v kúpeľnom meste umeleckú sezónu 2019/2020. Pre tunajšie publikum to každoročne znamená akýsi malý sviatok.
Program mal premiéru v januári minulého roka. Počas večera zazneli vokálne úpravy najúspešnejších klasických skladieb od Bacha či Händela a jeho árie z opery Xerxes. Ale aj árie z Čajovskeho baletných diel Luskáčik a Labutie jazero.
Fragile spája s baletom aj niečo viac. Vokalistka Svetlana Rymarenko účinkuje ako speváčka v inscenácii Baletu SND Za hranicami hriechu. Najlepšia slovenská acccapella formácia ponúkla aj to naj zo súčasnej tvorby.
Diváci zažili večer s neopakovateľnou, uvoľnenou a priateľskou atmosférou plnou skvelej hudby a špičkových tanečných výkonov. Umelci si vyslúžili z publika obrovský potlesk.
V novej umeleckej sezóne sa môžete tešiť na už tradičné kvalitné podujatia ako Music Festival Piešťany alebo Piešťanské rendezvous. V rámci jeho 21. ročníka bude mať 3.novembra v Dome umenia Piešťany slovenskú premiéru autorské predstavenie Balka Polívku Klíšte. V hlavných úlohách sa predstavia Bolek Polívka a Milan Lasica.