Pátranie po Márii Fox bolo ukončené. Záchranné zložky ju našli utopenú vo Váhu.

Pátranie po nezvestnej Márii Fox bolo v pondelok 22.augusta ukončené. Polícia s príslušníkmi hasičského a záchranného zboru ju našla utopenú vo Váhu v časti vodnej nádrže Sĺńava. Telo Márie objavil vrtuľník Ministerstva vnútra, ktorým polícia monitorovala koryto Váhu od mosta na Bodone, kde pátrací pes stratil jej stopu, až po stavidlá Drahovskej hate. Telo indentifikoval manžel Márie Fox (Michael), ktorý bol prítomný počas celej pondelňajšej pátracej akcie.

Mária zmizla v nedeľu 14. augusta vo večerných hodinách, kedy podľa príbuzných odišla z domu na prechádzku. Manžel Michael Fox prostredníctvom sociálnych sieti, lokálnych a celoslovenských médii požiadal o pomoc pri jej hľadaní. Profesionálne pátracie tímy aj so širokou verejnosťou prehľadávali niekoľko dní okolie koryta Váhu, ale bezúspešne. Až pondelok 22. augusta nasadilo ministerstvo vnútra vrtuľník, ktrorý telo nebohej Márie okolo 13-tej hodiny objavil.

Podľa Krajskej hovorkyne Policajného zboru Martiny Kredatusovej, obhliadajúci lekár vylúčil cudzie zavinenie a polícia nariadila pitvu (viac vo videoreporte).

Flash správy počas pátracej akcie (22.8.2016)

V pondelok ráno začala polícia prehľadávať ostrov medzi Biskupickým kanálom a ramenom Váhu, kde psy označili poslednú stopu po nezvestnej Márii Fox.

Bol nasadený aj vrtuľník, ktorý prehľadáva okolie vodnej nádrže Sĺňava. O cca 13:00 sa začali zbiehať všetky pátracie zložky do lokality za Lodenicou!

13:30 záchranné zložky na motorovom člne sa presúvajú k miestu označenom vrtuľníkom približne v strede vodnej nádrže Sĺňava.

13:42 vrtuľník odletel mimo Piešťan.

14:00 druhý čln záchranných zložiek spúšťajú na vodu. Smeruje tiež do stredu Sĺňavy.image14:05 našli utopené telo, polícia zatiaľ ešte nepotvrdila totožnosť.

15:00 Manžel Márie Fox identifikoval utopenú ako svoju manželku.