Február v Dome umenia nabitý operou, divadelnými predstaveniami aj filmom

Ani sme sa nenazdali a začína sa druhý mesiac okrúhleho roka s dvoma dvojkami a dvoma nulami. Aký bude február 2020 v Dome umenia Piešťany? Dramaturgický program opäť zostavili z kultúrnych podujatí, ktoré pohladia dušu nejedného priaznivca umenia v jeho rôznych podobách.
V sobotu 29. februára sa cez plátna vo veľkej sále budete môcť preniesť do New Yorku opäť. V Metropolitnej opere zaznie Händlova opera Agrippina, ktorá rozpráva príbeh vládkyne bažiacej po moci. Agrippina plánuje svojho syna Nera dosadiť na trón po rímskom cisárovi Claudiovi.
Na konečnú stanicu menej ako viac presne prichádzajú vlaky a v nich ľudia s rôznymi životnými príbehmi, radosťami a plánmi. 14. februára ich rozpovedia aj vám. Výnimočný herecký koncert prvých dám slovenskej činohernej scény si budete môcť vychutnať 24. februára o 19tej hodine.
Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na okraji mesta. Obom ťahá na osemdesiat a hry osudu ich priviedli do domova pre seniorov. Posledný februárový pondelok ich príbeh rozpovedia aj vám. Okrem činohry sa vo februári v Dome umenia sústredia aj na ľudové tradície v rámci koncertu s názvom Folklór – Duša Slovenska.
Dom umenia otvára vo februári brány aj talentovaným deťom Základnej umeleckej školy v Piešťanoch.
Pre deti základných škôl je určený aj výchovno-vzdelávací koncert Čarovná pastelka.
Ponuku programov dopĺňajú filmové projekcie. V slovenskej premiére 6. februára môžete v Dome umenia Piešťany vidieť film Román pre pokročilých. Snímka s Marekom Vašutom v hlavnej úlohe porozpráva o tom, aký je život rozvedených mužov oddelených naštvanou manželkou nielen od stola, postele, ale aj od účtov. Vo vzduchu visí otázka „Ako zapôsobí rozvod na ich morálku a sebavedomie?“.
Jo, Meg. Amy a Bethsú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Ich otec bojuje vo vojne, preto žijú len s matkou. Aj napriek tomu, že ich život je ťažký, nestrácajú nádej ani chuť žiť najlepšie, ako vedia. Na svoje si prídu aj prázdninujúce deti počas voľného dňa v pondelok 3. februára. 0 17tej hodine je pre nich pripravená slovenská premiéra animovaného amerického filmu Ľadová sezóna 3. Svoje zastúpenie v programovej ponuke má aj výtvarné umenie.
Najkratší mesiac v roku zvykne utiecť ako voda, a preto za zmienku stoja aj veľké projekty, na ktoré sa môžete tešiť v Dome umenia Piešťany v mesiaci marec. Okrem krásnej Wagnerovej opery Bludný Holanďan, ktorá sa prostredníctvom priameho prenosu z opery v New Yorku môže dostať až k vám, je hlavným marcovým lákadlom jeden medzinárodný akrobatický projekt.
Tešíme sa na vašu návštevu.