Dom umenia Piešťany v marci privíta tanečníkov, hercov aj akrobatov

Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Slávime v ňom Medzinárodný deň žien, Svetový deň vody aj Svetový deň divadla. V Dome umenia Piešťany spájajú marec s kvalitným kultúrnym obsahom v rámci ponuk programov.
Prvá je romantická dráma z českej kuchyne. Film „Môj príbeh“ rozpráva o Elizabeth, v hlavnej úlohe Vlastina Svátková, ktorá kvôli osudovej láske ukončí úspešnú kariéru baletky. Muž jej srdca má však dve tváre, a tak Elizabeth v jednom okamihu stratí všetko. Premietanie filmu je na programe v stredu 4. marca o 18tej hodine. Druhá, Oskarom ovenčená snímka, je americká životopisná romantická dráma Judy. Oscara v kategórii herečka v hlavnej úlohe získala Renee Zellweger za stvárnenie hollywoodskej herečky a speváčky Judy Garlandovej. V piatok 6. marca o 18tej hodine sa príbeh odohrá aj na piešťanskom filmovom plátne.
Veľkolepému koncertu renomovaných umelcov vážnej hudby v stredu 11. marca bude dva dni predtým predchádzať koncert mladých študujúcich talentov Symfonického orchestra Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Cieľom podporiť ich je aj špeciálna akcia domu umenia. Pri kúpe lístka na stredajší večer v podaní Štátneho komorného orchestra v časovom predstihu, získate voľný vstup aj na pondelkový koncert vysokoškolákov.
V marci sa môžete tešiť aj na situačné divadlo.
Autorský projekt Juraja Kubánku je tak trošku jeho autobiografiou, ktorou chce maestro vzdať poctu všetkým profesionálnym tanečníkom, spevákom a hudobníkom. Folklór v piatok večer 13. marca nesie podtitul „Nikdy nezomrie ten, čo zomrie na krásu, pri jej večnom hľadaní a objavovaní…“
Pripravený je aj priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku. V sobotu 14. marca sa môžete započúvať do novej inscenácie v nemeckom jazyku so slovenskými a anglickými titulkami – do opery Richarda Wagnera „Bludný Holanďan“.
Na svoje si prídu aj detskí návštevníci.
24. marca zažije dom umenia predstavenie, ktoré sa na jeho doskách, alebo môžeme povedať, aj nad jeho divadelnými doskami, ešte neodohralo. Projekt Nový cirkus YOUNAK prináša spojenie divadla, humoru, akrobacie, živej dievčenskej muzičky a folklóru.
Ponuka programov vo veľkej sále končí premietaním v rámci 7. ročníka medzinárodnej filmovej prehliadky Créme de la Créme. Vo štvrtok 26. marca si môžete prísť pozrieť novú francúzsku komediálnu drámu Bezstarostné dievča o príbehu dospievania jedného neskúseného a druhého až príliš skúseného dievčaťa.
Výstava Heleny Galbavej – Prieniky abstrakcie sa začína vernisážou 3. marca. Kútne plachty zo zbierky Kornela Duffeka môžete obdivovať od 5. marca. Obe výstavy potrvajú do 29. marca. V Minigalérii je celoročne dostupná súborná výstava výtvarných diel vo vlastníctve Domu umenia Piešťany a vo foyer na druhom poschodí nájdete stálu expozíciu akademického maliara Jozefa Bubáka – Symfónia o človeku.
Ale nebudeme predbiehať. Veríme, že si vyberiete z bohatej ponuky kultúrnych podujatí mesiaca marec. Tešíme sa na vašu návštevu.