Dom umenia Piešťany v máji pozýva na výstavy, divadlá aj otvorenie 64. Music Festivalu Piešťany

Dom umenia Piešťany pripravil pre svojich návštevníkov bohatý májový program so skutočnou lahôdkou v závere mesiaca; slávnostné fanfáry na schodoch už tradične oznámia začiatok slávností vážnej hudby Music Festival Piešťany. Tentokrát sa bude konať ich 64. ročník. Poďme však pekne po poriadku. Na čo všetko sa môžeme v máji tešiť?
Vernisáž sa bude konať v galérii 3. mája o 17tej hodine. Výstava potrvá do 26. mája.
Po vernisáži premietnu v najväčšom jednosálovom kine na Slovensku americký romantickú drámu Zamilovaná Gloria. Film hovorí o tom, že láska prichádza nečakane, že vzťahy sú zložité v každom veku a nič vás nepoloží, pokiaľ neprestanete naplno žiť. Výtvarné a filmové umenie budú v súzvuku aj ďalšie dni.
Francúzsky dobrodružný film pre rodiny s deťmi hovorí o dobrodružstve jedenásťročného dievčaťa a jej priateľstve s malým bielym levom Charliem. Dom umenia pripravil aj jeden špeciálny filmový večer. Piatkové premietanie bude venované slávnostnému odhaleniu Sochy Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste v Piešťanoch, ktoré sa udeje v sobotu 11.mája.
Polohraný dokument o živote a diele vizionára a budovateľa Piešťan Ľudovíta Wintera premietnu o 19. tej hodine a pokračovať bude slávnostným spoločenským večerom organizátorov. Vstup do veľkej sály spestrí návštevníkom až do 26. mája sprievodná výstava podujatia s názvom Ľudovít Winter: Život a dielo. Druhú májovú sobotu môžete nasmerovať svoje kroky do budovy na nábreží Váhu opäť, tentokrát za operným umením. 11. mája o 18. tej hodine je na programe priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku. Titul s názvom Dialógy karmelitánok patrí medzi najlepšie francúzske opery 20. storočia a je inšpirovaný skutočnou udalosťou – príbehom karmelitánskych sestier v kláštore. Iný hudobný žáner pre vás pripravili v pondelok 13. mája o 19tej hodine.
Na akordeóne zahrá Michal Zachar, na husliach a gitare Michal Oravec, na viole Róbert Mramúch. Predstavia sa aj huslista Anton Foltín, kontrabasista Miroslav Drška, cimbalista Michal Kolárik a saxofonista Vladimír Bukovčan. Muzikanti budú mať v Piešťanoch 13. mája svoju premiéru. Vo štvrtok 16. mája sa kinodiváci môžu tešiť na nový český romantický thriller s Karlom Dobrým v hlavnej úlohe.
Na divadelných doskách sa v sobotu 18. mája publiku predstavia herci divadla Dino s hrou Ivana Holuba s názvom Pohreb. Komédia s podtitulom „Živí-mŕtvi“ vás rozhodne nenechá chladnými.
Do Piešťan zavíta aj Gadžo expres. Ide o netradičný projekt – tanečné divadlo, ktoré sa snaží búrať zaužívané stereotypy väčšinového obyvateľstva o rómskej kultúre. Na programe v pondelok 20. mája o 19tej hodine.
Vo štvrtok 23. mája si vychutnajte v malej sále trojgeneračný ohňostroj vtipných manželských zvád. Príďte si pozrieť divadelnú komédiu s názvom 3 x 2. V troch príbehoch z manželského života sa predstavia herci Csongor Kassai a Zuzana Martinková- Znášiková.
Dátum 31. máj majú všetci pracovníci Domu umenia zafixovaní v pamäti už veľmi dlho a tešia sa naň aj všetci priaznivci vážnej hudby. Koniec mája patrí slávnostnému otvoreniu 64. ročníka Music Festivalu Piešťany. Kvarteto lesných rohov Corni di Bratislava zatrúbi slávnostné fanfáry a viac ako mesiac trvajúci festival sa môže začať.
Spolu s touto výstavou otvoria aj ďalšiu vo vedľajších priestoroch a obe potrvajú až do konca festivalu – do 8. júla.
Zavítajte do domu umenia a vyberte si z bohatej májovej ponuky programov. Tešíme sa na vás.