Dobrá správa: Ľudovít Šalgovič bude staronovým primárom chirurgického oddelenia.

Po piatich mesiacoch od odvolania primára Ľudovíta Šalgoviča má chirurgického oddelenie piešťanskej nemocnice A. Wintera opäť svojho šéfa. V pondelok, 5. marca vyhral výberové konanie na túto funkciu MUDr. Ľ. Šalgovič a v krátkom čase bude menovaný za primára chirurgického oddelenia.

Končí sa tak polročné obdobie neistoty v smerovaní chirurgického oddelenia, počas ktorého sa nahlas špekulovalo o pripravovanej účelovej výmene primára a postupnom zvýšení dôrazu na poskytovanie komerčných zákrokov.

Samotné minuloročné odvolanie  Šalgoviča z funkcie primára vyvolalo veľkú nevôľu nielen v radoch jeho kolegov lekárov a stredného zdravotného personálu, ale aj u množstva  pacientov, ktorí svoju nespokojnosť vyjadrili petíciou. Podľa našich informácií ju podpísalo  približne tri tisíc ľudí čo bolo pre samotného Šalgoviča oveľa cennejšie vysvedčenie ako pondelkové znovuzvolenie do funkcie primára.

Dodajme, že MUDr. Ľudovít Šalgovič pracoval na poste primára 2,5 roka a ako lekár-chirurg pôsobí v Piešťanoch už takmer 20 rokov.

MT


Viac k tejto téme:

Za 5 dní sa takmer 2 tis. ľudí postavilo za odvolaného primára Ľ. Šalgoviča. (23.9.2017)

Odvolanému primárovi Ľ. Šalgovičovi vyjadrilo podporu stovky ľudí. (19.9.2017)

Primár chirurgického oddelenia Ľudovít Šalgovič bol bez uvedenia dôvodu odvolaný z funkcie.

Stanovisko riaditeľa nemocnice Š. Kóňu k odvolaniu primára chirurgie Ľ. Šalgoviča. (z 3.10.2017)