Deň Indonézie v Piešťanoch po prvýkrát

Vedeli ste, že Indonézia je štvrtou najľudnatejšou krajinou sveta? Hovorí sa, že prvý Európan, ktorý ju navštívil bol Marco Polo. Možno Indonézia nepatrí medzi krajiny, o ktorých by sme bežne poznali veľa informácií, je to štát ponúkajúci mnoho. Oficiálnym jazykom je indonézština. Žije tu viac ako 300 etnických skupín, ktoré používajú 583 jazykov a ich dialektov. Takto by sme mohli pokračovať ďalej. My vám však ponúkame kúsok indonézskej kultúry.
Pri príležitosti Dňa Indonézie zavítali do Piešťan študenti z Indonézskej univerzity.Tí pôsobia v miestnej tanečnej skupine KridaBudaya, s ktorou cestujú po celej východnej Európe. Do Piešťan si so sebou priniesli bohatý program, ktorým sa nám predviedli v hudobnom pavilóne v mestskom parku.
Pred vystúpením i počas neho sa hostia mohli pristaviť pri stánku indonézskeho veľvyslanectva. V ňom našli množstvo informácií o Indonézii, ba dokonca si mohli preveriť svoje vedomosti o tejto krajine.
Okrem podpory primátora mesta Piešťany sa organizácie Dňa Indonézie ujalo Mestské kultúrne stredisko, ktoré sa mohlo tešiť z bohatej účasti návštevníkov.