CINEMATIK 2017 – Program filmového festivalu.

UTOROK 12. 9.

14:00

SĽUB

promise-6

La promesse, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE, 1996; 90 min.; fr, ro / en sub / sk tit,

ARDENY

ardennes-6

D’Ardennen, r. Robin Pront, BE, 2015; 93 min.; fl, fr / en sub / sk tit,

MARYINA SLUČKA

marys_loop-6

L’instant infini, r. Douglas Beer, CH/US, 2017; 90 min.; fr / en sub / sk tit,

17:00

MIR VAM

mir_vam-6

Mir vam, r. Juraj Mravec ml., SK, 2016; 67 min.; ua, ru, sk / sk tit,

BEŽÍ, BEŽÍ CELÝ SVET

worlds_racing-3

Il court, il court le monde, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE, 1988; 12 min.; fr / sk tit,

LEKCIE Z LIETAJÚCEJ UNIVERZITY

lessons_from_a_flying_university-3

Leçons d’une université volante, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE, 1982; 47 min.; fr, pl / en sub / sk tit,

19:30

S LÁSKOU VINCENT

loving_vincent-4

Loving Vincent, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, PL/GB, 2017; 80 min.; en / sk tit,

20:00

DIEŤA

child-3

L’enfant, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR, 2005; 95 min.; fr / en sub / sk tit,

20:30

ÚKRYT V ZOO

zookeepers_wife-3

The Zookeeper’s Wife, r. Niki Caro, US, 2017; 127 min.; en, de / cz tit,

22:00

23:00

MZDA STRACHU

wages_of_fear-3

Le salaire de la peur, r. Henri-Georges Clouzot, FR/IT, 1953; 131 min.; fr / en sub / cz tit,

NEON DEMON

neon_demon-3

The Neon Demon, r. Nicolas Winding Refn, US/FR/DK, 2016; 117 min.; en / cz tit,

STREDA 13. 9.

09:00

BATMAN: ODVÁŽNY HRDINA

batman-11

Batman: The Brave and the Bold, r. James Tucker, Michael Jelenic , US, 2008 – 2011; 95 min.; en / cz tit,

11:00

VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD

vlk_z_kralovskych_vinohrad-3

Vlk z Královských Vinohrad, r. Jan Němec, CZ/SK/FR, 2016; 68 min.; cz,

SAINT AMOUR

saint_amour-3

Saint Amour, r. Benoît Delépine, Gustave Kervern, FR/BE, 2016; 101 min.; fr / en sub / sk tit,

DEDE

dede-3

Dede, r. Mariam Khatchvani, GE, 2017; 97 min.; ge / en sub / sk tit,

14:00

NIE SOM TVOJ ČERNOCH

i_am_not_your_negro-3

I Am Not Your Negro, r. Raoul Peck, FR/US/BE/CH, 2016; 93 min.; en / sk tit,

ABY SA VOJNA SKONČILA, STENY SA MUSELI ZRÚTIŤ

for_the_war_to_end-3

Pour que la guerre s’achève, les murs devaient s’écrouler, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE, 1980; 50 min.; fr / en sub / sk tit,

R. UŽ VIAC NEODPOVEDÁ

r_does_not_answer_anymore-3

R… ne répond plus, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE, 1981; 51 min.; fr, it / sk tit,

PRÁZDNOTA

waste_land-3

Waste Land, r. Pieter Van Hees, BE, 2014; 97 min.; fr, fl / en sub / sk tit,

17:00

ŤAŽKÁ DUŠA

tazka_dusa-3

Ťažká duša, r. Marek Šulík, SK, 2017; 71 min.; sk, rom / sk tit,

FALSCH

falsch-3

Falsch, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR, 1986; 82 min.; fr / sk tit,

O TELE A DUŠI

on_body_and_soul-3

Testről és lélekről, r. Ildikó Enyedi, HU, 2017; 116 min.; hu / cz tit,

19:00

20:00

PRESTRELKA

free_fire-3

Free Fire, r. Ben Wheatley, GB/FR, 2016; 90 min.; en / sk tit,

PROFESIONÁLNA CUDZINKA

profesionalna_cudzinka-3

Profesionálna cudzinka, r. Anna Grusková, SK, 2016; 63 min.; sk, en / sk tit,

DOGG

dogg-4

DOGG, r. Slávo Zrebný, Vilo Csino, Enrik Bistika, Jonáš Karásek, SK, 2017; 85 min.; sk,

OSLNENÍ SLNKOM

bigger_splash-3

A Bigger Splash, r. Luca Guadagnino, IT/FR, 2015; 124 min.; en, it / cz tit,

20:30

V MENE KRVI

blood_father-3

Blood Father, r. Jean-François Richet, FR, 2016; 84 min.; en, es / cz tit,

22:00

23:00

MLÁĎA

cub-3

Welp, r. Jonas Govaerts, BE, 2014; 85 min.; fl / en sub / sk tit,

VINYAN

vinyan-3

Vinyan, r. Fabrice du Welz, FR/GB/BE, 2007; 97 min.; en / cz tit,

ŠTVRTOK 14. 9.

09:00

BATMAN: ODVÁŽNY HRDINA

batman-12

Batman: The Brave and the Bold, r. James Tucker, Michael Jelenic , US, 2008 – 2011; 87 min.; en / cz tit,

10:00

11:00

KUPÓNOVÁ PRIVATIZÁCIA: ČESKÁ CESTA

kuponova_privatizacia_ceska_cesta-3

Česká cesta, r. Martin Kohout, CZ/SK, 2015; 100 min.; cz,

OUT

out-3

Out, r. György Kristóf, SK/HU/CZ, 2017; 88 min.; sk, hu, lv / sk tit,

ELON NEVERÍ NA SMRŤ

elon_doesnt_believe_in_death-3

Elon Não Acredita na Morte, r. Ricardo Alves Jr., BR, 2016; 75 min.; pt / en sub / sk tit,

14:00

BEZ NÁZVU

untitled-3

Untitled, r. Michael Glawogger, Monika Willi, AT, 2017; 103 min.; de, en / sk tit,

HÝB SA! PRETANCUJ SVOJ ŽIVOT

move_dance_your_life-3

Move! Dance Your Life, r. Fanny Jean-Noel, FR, 2016; 97 min.; bez dialógov / no dialogues,

BOĽŠOJ

bolshoi-3

Bolshoy, r. Valery Todorovsky, RU, 2017; 132 min.; ru / en sub / sk tit,

17:00

ELLE

elle-3

Elle, r. Paul Verhoeven, FR, 2016; 130 min.; fr / en sub / cz tit,

DIERA V HLAVE

diera_v_hlave-3

Diera v hlave, r. Robert Kirchhoff, SK/CZ, 2016; 90 min.; sk, cz, de, pl, fr, sr, hr, sinti / sk tit,

PREDSUDOK

prejudice-3

Préjudice, r. Antoine Cuypers, BE/LU/NL, 2015; 105 min.; fr / en sub / sk tit,

19:00

20:00

SPRISAHANIE ŠEDEJ RASY

sprisahanie_sedej_rasy-3

Sprisahanie šedej rasy, r. Maroš Berák, SK, 2017; 80 min.; sk, en / sk tit,

STRATENÁ V PARÍŽI

lost_in_paris-3

Paris pieds nus, r. Dominique Abel, Fiona Gordon, BE/FR, 2016; 84 min.; fr, en / en sub / sk tit,

KŘIŽÁČEK

krizacek-3

Křižáček, r. Václav Kadrnka, CZ/SK, 2017; 90 min.; cz,

VOJNOVÍ PSI

war_dogs-3

War Dogs, r. Todd Phillips, US, 2016; 114 min.; en / cz tit,

20:30

ROZPOLTENÝ

split-3

Split, r. M. Night Shyamalan, US, 2016; 117 min.; en / cz tit,

22:00

23:00

VYTRŽENIE

rapture-3

Rapture, r. John Guillermin, US/FR, 1965; 104 min.; en / sk tit,

GOOD TIME

good_time-3

Good Time, r. Benny Safdie, Josh Safdie, US, 2017; 100 min.; en / sk tit,

PIATOK 15. 9.

09:00

BATMAN: ODVÁŽNY HRDINA

batman-13

Batman: The Brave and the Bold, r. James Tucker, Michael Jelenic , US, 2008 – 2011; 110 min.; en / cz tit,

11:00

MYSLÍM NA VÁS

i_think_of_you-3

Je pense à vous, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR/LU, 1992; 85 min.; fr / sk tit,

MELODY

melody-3

Melody, r. Bernard Bellefroid, BE/LU/FR, 2014; 94 min.; fr, en / en sub / sk tit,

BLÍZKE STRETNUTIE TRETIEHO DRUHU (REŽISÉRSKY ZOSTRIH)

close_encounters_of_the_third_kind-3

Close Encounters of the Third Kind (Director’s Cut), r. Steven Spielberg, US, 1977; 137 min.; en / cz tit,

14:00

MIMÓZY

mimosas-3

Mimosas, r. Oliver Laxe, ES/MA/FR/QA, 2016; 93 min.; arab / en sub / sk tit,

SEDEM HRIECHOV CIVILIZÁCIE

sedem_hriechov_civilizacie-3

Sedem hriechov civilizácie, r. Ľubomír Viluda, Ivan Kršiak, SK, 2016; 76 min.; sk, en / sk tit,

MŔTVY UHOL

blind_spot-3

Dode Hoek, r. Nabil Ben Yadir, BE, 2017; 105 min.; nl, fr / en sub / sk tit,

16:00

17:00

DRUHÁ STRANA NÁDEJE

other_side_of_hope-3

Toivon tuolla puolen, r. Aki Kaurismäki, FI/DE, 2017; 98 min.; fi, en, arab / cz tit,

TISÍCKRÁT JÁÁÁNOŠÍÍÍK ALEBO ZROD LEGENDY

tisickrat_janosik-3

Tisíckrát Jááánošííík alebo zrod legendy, r. Juraj Štepka, SK, 2017; 24 min.; sk,

WATERBOYS

waterboys-4

Waterboys, r. Robert Jan Westdijk, NL, 2017; 93 min.; nl, en / en sub / sk tit,

18:00

OPTIMISTA

optimista

Optimista, r. Dušan Trančík, SK, 2008, 55 min.,

19:00

UMENIE MILOVAŤ

art_of_loving-3

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, r. Maria Sadowska, PL, 2017; 120 min.; pl / en sub / sk tit,

20:00

HAPPY END

happy_end-3

Happy End, r. Michael Haneke, FR/DE/AT, 2017; 107 min.; fr / cz tit,

MINISTERSTVO LÁSKY

mnistry_of_love-3

Ministarstvo ljubavi, r. Pavo Marinković, HR/CZ/SI, 2016; 103 min.; hr / cz tit,

HACKSAW RIDGE: ZRODENIE HRDINU

hacksaw_ridge-3

Hacksaw Ridge, r. Mel Gibson, US, 2016; 131 min.; en / cz tit,

20:30

ODKAZ VO FĽAŠI

conspiracy_of_faith-3

Flaskepost fra P, r. Hans Petter Moland, DK/DE/SE/NO, 2016; 112 min.; dk / cz tit,

22:00

23:00

NECHAJTE MŔTVOLY SLNIŤ SA

let_the_corpses_tan-3

Laissez bronzer les cadavres!, r. Hélène Cattet , Bruno Forzani, BE/FR, 2017; 92 min.; fr / en sub / sk tit,

ALELUJA

alleluia-3

Alléluia, r. Fabrice du Welz, BE/FR, 2014; 90 min.; fr / en sub / sk tit,

SOBOTA 16. 9.

09:00

MLČANIE LORNY

lornas_silence-3

Le silence de Lorna, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR/IT, 2008; 105 min.; fr, al, ru / en sub / sk tit,

BATMAN: ODVÁŽNY HRDINA

batman-14

Batman: The Brave and the Bold, r. James Tucker, Michael Jelenic , US, 2008 – 2011; 85 min.; en / cz tit,

11:00

AMERICAN HONEY

american_honey-3

American Honey, r. Andrea Arnold, GB, 2016; 163 min.; en / cz tit,

ŠTUDENTSKÉ FILMY – AKU

Študentské filmy – AKU, r. rôzni/various, SK, 2017; 97 min.; sk / en sub,

LEGO® BATMAN VO FILME

lego_batman_movie-3

The LEGO Batman Movie, r. Chris McKay, US, 2017; 104 min.; sk dab,

14:00

DETSKÉ IHRISKO

playground-3

Plac zabaw, r. Bartosz M. Kowalski, PL, 2016; 82 min.; pl / en sub / sk tit,

CHLAPEC, KTORÝ CHCEL BYŤ PREZIDENTOM

chlapec_ktory_chcel_byt_prezidentom-3

Chlapec, ktorý chcel byť prezidentom, r. Dušan Hudec, SK, 2017; 59 min.; sk, en / sk tit,

ZERO

zero-3

Zero, r. Gyula Nemes, HU/CZ/DE, 2016; 83 min.; hu, fula / cz tit,

17:00

RICHARD MÜLLER: NESPOZNANÝ

richard_muller_nespoznany-3

Richard Müller: Nespoznaný, r. Miro Remo, SK/CZ, 2016; 87 min.; sk / en sub,

PO LÁSKE

after_love-3

L’économie du couple, r. Joachim Lafosse, BE/FR, 2016; 100 min.; fr / en sub / sk tit,

AXOLOTL OVERKILL

axolotl_overkill-3

Axolotl Overkill, r. Helene Hegemann, DE, 2017; 94 min.; de / cz tit,

19:00

20:00

VNÚTORNÉ SLNKO

let_the_sunshine_in-3

Un beau soleil intérieur, r. Claire Denis, FR, 2017; 94 min.; fr / en sub / cz tit,

BEZ LÁSKY

loveless-3

Nelyubov, r. Andrey Zvyagintsev, RU/FR/BE/DE, 2017; 127 min.; ru / cz tit,

SEX COWBOYS

sex_cowboys-3

Sex Cowboys, r. Adriano Giotti, IT, 2016; 73 min.; it / en sub / sk tit,

TOTEM VLKA

wolf_totem-3

Le Dernier Loup, r. Jean-Jacques Annaud, CN/FR, 2015; 121 min.; man, mn / cz tit,

20:30

NOCTURAMA

nocturama-3

Nocturama, r. Bertrand Bonello, FR, 2016; 130 min.; fr / cz tit,

22:00

MASTERCLASS FABRICE DU WELZ

Masterclass Fabrice du Welz, r. Fabrice du Welz, ,

23:00

RAW

raw-3

Grave, r. Julia Ducournau, FR/BE, 2016; 95 min.; fr / cz tit,

KRÍŽOVÁ CESTA

ordeal-3

Calvaire, r. Fabrice du Welz, BE/FR/LU, 2004; 90 min.; fr / en sub / sk tit,

NEDEĽA 17. 9.

01:00

HARDCORE

hardcore-4

Hardcore, r. Paul Schrader, US, 1979; 105 min.; en / sk tit,

03:00

HOSTIA

visitors-3

The Visitors, r. Elia Kazan, US, 1972; 88 min.; en / cz tit,

09:00

AUSTERLITZ

austerlitz-3

Austerlitz, r. Sergei Loznitsa, DE, 2016; 94 min.; de, en, es / en sub / sk tit,

BATMAN: ODVÁŽNY HRDINA

batman-15

Batman: The Brave and the Bold, r. James Tucker, Michael Jelenic , US, 2008 – 2011; 88 min.; en / cz tit,

11:00

DVA DNI, JEDNA NOC

two_days_one_night-3

Deux jours, une nuit, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR/IT, 2014; 95 min.; fr / cz tit,

ŠTUDENTSKÉ FILMY – VŠMU

Študentské filmy – VŠMU, r. rôzni/various, SK, 2016; 74 min.; sk / en sub,

KUBO A KÚZELNÝ MEČ

kubo_and_the_two_strings-3

Kubo and the Two Strings, r. Travis Knight, US, 2016; 101 min.; sk dab,

14:00

10 ROKOV LÁSKY

10_rokov_lasky-3

10 rokov lásky, r. Adam Hanuljak, SK, 2016; 96 min.; sk, cz, hu, fi, en / sk tit,

POSLEDNÝ OBRAZ

last_painting-3

The Last Painting, r. Chen Hung-i, TW, 2017; 107 min.; man / en sub / sk tit,

RUKOJEMNÍCI

hostages-4

Mdzevlebi, r. Rezo Gigineishvili, GE/RU/PL, 2017; 104 min.; ge, ru / en sub / sk tit,

17:00

CHLAPEC NA BICYKLI

kid_with_a_bike-3

Le gamin au vélo, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR/IT, 2011; 87 min.; fr / cz tit,

NINA

nina-3

Nina, r. Juraj Lehotský, SK/CZ, 2017; 82 min.; sk,

19:00

19:30

FRANTZ

frantz-4

Frantz, r. François Ozon, FR/DE, 2016; 113 min.; fr, de / en sub / sk tit,

20:00

SYN

son-3

Le fils, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR, 2002; 103 min.; fr/ en sub / sk tit,

BELGICA

belgica-3

Belgica, r. Felix van Groeningen, BE/FR, 2016; 128 min.; fl / cz tit,

20:30

HORE ZA LÁSKOU

up_for_love-3

Un homme à la hauteur, r. Laurent Tirard, FR, 2016; 98 min.; fr, en / cz tit,

22:00

23:00

NEZNÁME DIEVČA

unknown_girl-3

La fille inconnue, r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BE/FR, 2016; 113 min.; fr / cz tit,

JOTA

jota-3

La jota, r. Carlos Saura, ES, 2016; 90 min.; es / en sub / sk tit,