Búrka a silný dážď prerušili vystúpenia na Otvorení letnej kúpeľnej sezóny.

Už po 27 krát sa slávnostne otvorila letná kúpeľná sezóna v Piešťanoch, ktorá vždy láka množstvo ľudí jednak na Kúpeľný ostrov, ale hlavne do centra mesta. Nebolo to inak ani prvú júnovú sobotu, ktorá bola okrem oficiálneho programu popretkávaná rôznymi sprievodnými akciami, či už pretekmi dračích lodí medzi mostami alebo charitatívnym podujatím s názvom „O kvapku lepší hoteláci“, ktorú zorganizovala Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera. Práve študenti tejto školy spolu s vedením sa svojou ústretovosťou a ochotou zaslúžili ešte o jeden chválihodný skutok a síce, že počas tohto sviatočného dňa sprevádzkovali inak zavretú terasu Kursalónu a umožnili tak návštevníkom občerstviť sa v premenlivom počasí.

Ako už býva zvykom aj tento rok začalo celé podujatie požehnaním prameňov, ktorého sa zúčastňujú duchovní predstavitelia katolíckej a evanjelickej cirkvi za prítomnosti vedenia mesta a kúpeľov a samozrejme divákov prítomných v hudobnom pavilóne Harmony. Po ceremónii, ktorá sa s pompéznosťou konávala aj za rakúsko-uhorskej monarchie sa na topoľovej aleji sformoval sprievod tvorený rôznymi organizáciami, školami, športovými klubmi, folklórnymi súbormi, záujmovými združeniami a všetkými, ktorí sú nejakým spôsobom spojení s mestom Piešťany. Tento rok sa tu dokonca objavili aj obyvatelia českej obce Píšťany, ktorých viditeľný transparent dával jasne na vedomie ich vzťah k nášmu mestu.

Sprievod sa počas presunu z Kúpeľného ostrova až do parku predstavil stovkám divákov lemujúcich celú trasu hneď dvakrát, raz pred Kolonádovým mostom a potom aj v hudobnom pavilóne, kde však niektorí návštevníci stojaci za zastrešenou lóžou videli z predstavení len pohybujúce sa torzá účinkujúcich. Škoda že ani po troch rokoch od presunutia predstavení spred Domu umenia sa organizátorom nepodarilo tento problém vyriešiť (viac vo videoreporte).

MT