Beh s bleskami za chrbtom. Aj taký bol tohtoročný Night City Run 2018.

Sobotný večer patrilo centrum mesta bežcom, ktorí už po 5 krát v rámci podujatia Night City Run absolvovali bežecký okruh v nočných uliciach Piešťan. Tak, ako aj v predošlých ročníkoch aj teraz bola štartová aj cieľová páska umiestnená na Nám Slobody, kde sa o 21 hodine po štartovacom výstrele vydalo približne 300 mužov, žien a detí na 5 a 10 kilometrovú trať.  Kým predošlé letné ročníky sa bežali za jasnej oblohy tentoraz nad Piešťanmi  zakotvilo  upršané počasie doprevádzané zábleskami z neďalekej búrky. Aj keď kvapky dážďa pôsobili na bežcov osviežujúco, s elektroinštaláciu osvetlenia to už bolo inak. Približne po 18 minútach od štartu sa priestor cieľovej pásky ponoril do tmy a reklamný portál výpadkom kompresoru vyfučal. Našťastie, prebiehajúcich bežcov to nijak nevyviedlo z rytmu a po pár minútach dali organizátori opäť všetko do poriadku.

Ako prví na 5 km trati preťali cieľovú pásku bratia Michal a Peter Kováčovi časom 16:36 s takmer dvojminútovým náskokom pred tretím Martinom Turčekom. Zo žien najrýchlejšie odbehla 5 km úsek Romana Komárňanská za ktorou nasledovali Lídia Drahovská a Dagmar Vargová.

Prvý desiatkár sa objavil v cieli Ondrej Kubo s časom  33:32 a zo žien časom 45:19 Darina Staňová z Ilavy.

Samozrejme, nie len o behu bol sobotný Night City Run, ale aj o zábave, o ktorú sa od 22 hodiny postarala Emma Drobná so svojou kapelou.


A takto to vyzeralo na minulých ročníkoch:

Night City Run 2017 aj s Gladiátormi. (z 16.7.2017)

Víťazstvá a medaily z Piešťany Night City Run 2016 sú už rozdané! (z 9.10.2016)

Súvisiace videosprávy: Night City Run 2015 (z 11.10.2015)