Balet Štátneho divadla Košice uviedol v Piešťanoch multimediálny projekt o Štefánikovi

Silná osobnosť, strhujúci príbeh, špičkové tanečné výkony a hudba, ktorá rezonuje v duši človeka ešte dlho po vzhliadnutí – také je multimediálne divadlo choreografa a režiséra Ondreja Šotha s názvom Milan Rastislav Štefánik. Balet Štátneho divadla Košice sa k príbehu jednej z najväčších osobností nielen slovenských, ale aj európskych dejín, vrátil po desiatich rokoch pri príležitosti Roka Milana Rastislava Štefánika. Od jeho tragickej smrti uplynulo v máji 100 rokov. Vo vypredanom Dome umenia Piešťany dielo uvideli v utorok večer 12. novembra.
Život Štefánika v modernom spracovaní, umocnený videoprojekciou, je rozpovedaný od jeho detstva až po smrť – zrozumiteľne a zároveň na vysokej estetickej úrovni.
Šothov Štefánik sa dotkýka duše diváka a zároveň edukuje. Počas dvojhodinového predstavenia publikum s tanečným zborom cestuje naprieč Európou, ale napríklad aj na polynézsky ostrov Tahiti, kde Štefánik strávil dva roky svojho života.
V tanečnom divadle spoznávame aj ďalšie osobnosti československej histórie.
Košický baletný súbor sa s projektom Milan Rastislav Štefánik presunul z Piešťan na stredné Slovensko. Nasledujúci deň 13. novembra zbor vystúpil pri príležitosti 60. výročia vzniku Štátnej opery v Banskej Bystrici.