Autentický starý džez v podaní Fats Jazz Band

Starý džez – to bola bezstarostná hudba 20.- 40. rokov minulého storočia. Všade vládla pohoda, veselosť, hravosť a pohupujúc sa v rytme jazzových hitov Rudolfa Antonína Dvorského či Františka Krištofa Veselého ešte nik nechyroval o začiatku vojny. To najlepšie z tohto hudobného žánru v stredu 16.6. podvečer ponúkol v Dome umenia Piešťany Fats Jazz Band. Koncert „malého orchestra“ a vokálnych sólistov, ktorí znejú ako Big Band bol súčasťou 66. piešťanského music festivalu.
9 členné teleso špičkových hudobníkov prinieslo tie najkrajšie americké, české a slovenské evergreeny. A ako by to bolo, keby do programu nezakomponovali píšťalový organ na scéne Domu umenia.
FATS JAZZ BAND je autentický – Ladislav Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali prvé jazzové legendy.
Koncertom v Piešťanoch hudobníci odštartovali letnú tour po slovenských mestách. Aj keď pandemické obdobie hrávali online, kontaktu s publikom sa nič nevyrovná.
Pozvanie na večer plný temperamentných hitov prijala aj výnimočná dáma, ktorú si hudobníci počas večera uctili kyticou kvetov a blahoželaním k nedávnym narodeninám.
Publikum odmenilo umelcov v závere večera dlhotrvajúcim potleskom.