August v Dome umenia Piešťany s organovou hudbou a filmovými lahôdkami

V júni sa javisko priam otriasalo pod náporom umelcov, ďalší mesiac to na ňom trochu utíchne. Po kultúrne nabitom 66. ročníku piešťanského hudobného festivalu, v rámci ktorého sa počas jedného mesiaca podarilo zorganizovať desiatky rozmanitých koncertov, si v Dome umenia Piešťany doprajú zaslúžený oddych. Ale nie nadlho.
Velikán hudobného umenia Eugen Suchoň, tvorca prvej národnej opery, iniciátor myšlienky výstavby budovy na nábreží Váhu a zakladateľ Music Festivalu sa tak vracia späť do priestorov, ktoré miloval. Jeho bustu, ktorá sa už raz nachádzala vo foyer na druhom poschodí, odovzdal Dom umenia pred rokmi Slovenskej filharmónii. 17. augusta pri príležitosti slávnostnej vernisáže výstavy Infinity, ktorá potrvá do 30. septembra, sa majster Suchoň, teda jeho podobizeň, udomácni v srdci parku druhýkrát.
V stredu 18. augusta si nenechajte ujsť romantickú komédiu z maďarskej dielne Snúbenec alebo milenec. Svieža snímka s Vicou Kerekes v hlavnej úlohe plná vtipných dialógov, vás očarí svojím francúzskym šarmom a príjemnou hudbou. Premietať sa bude aj posledný august.
2. septembra vás do kinosály posadí nová bláznivá česká komédia PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL. Snímka z dielne režiséra a spisovateľa Patrika Hartla je zárukou uvoľnenej zábavy. Na svoje si prídu aj rodičia s deťmi. Detský animovaný maratón sa začína 23. augusta kórejským filmom Červená črievička a 7 statočných, pokračuje 24. augusta ruským animákom More kúziel a vyvrcholí 25. augusta belgicko-francúzskou rozprávkou Malý Yeti 2.
V druhej polovici augusta sa na javisku už tradične rozozvučí historický organ. Festival organovej hudby nemie v Piešťanoch chýbať. Štyri koncerty sa budú konať v Dome umenia a dva v evanjelickom a katolíckom kostole.
Súčasťou festivalu sú dve dokumentárne výstavy, ktoré si verejnosť môže pozrieť do 29. augusta.
Výstavu uvádzajú pri príležitosti 100. výročia narodenia operného interpreta Juraja Martvoňa, ktorý spolu so svojou manželkou Annou významným spôsobom obohatili slovenské operné umenie na doskách SND.
26. augusta si v Piešťanoch urobí svoju zastávku aj jedinečný muzikál Báthory, ktorý cestuje po Slovensku.
Pracovníci domu umenia už veľmi aktívne pripravujú aj septembrový program.
Budeme 6. a 7. septembra končiť … Čaj a apokalypsa. 1:29 STRIH!!! 2:06 Je to konverzačná …Anna Javorková. 2:26
Všetci veríme, že pandemická situácia umožní zorganizovať všetky zmienené podujatia. Tie sú už tradične zárukou vysokej mieri umeleckého zážitku. Takže: „Dovidenia v Dome umenia Piešťany!“.