64. Music Festival Piešťany v znamení jubileí

A je to tu – niekoľkotýždňový sviatok hudby v Piešťanoch sa začína. V piatok 31. mája, v predvečer otvorenia letnej kúpeľnej sezóny, započal druhý najstarší festival vážnej hudby na Slovensku svoj 64. ročník. Music Festival Piešťany otvorilo už tradične slávnostnými fanfáry na schodoch domu umenia quarteto lesných rohov Corni di Bratislava. Otvárací večer vo veľkej sále patril tomu najlepšiemu z tvorby profesora Štefana Nosáľa.
Vznešenou hudbou pod hlavnou organizáciou Umeleckého súboru Lúčnica- Domu umenia Piešťany, mesta Piešťany a Rezortu Piešťany – oblastnej organizácie cestovného ruchu, oslávi okrúhle narodeniny až šesť slovenských umeleckých telies.
Úctyhodných 80 rokov oslávi na piešťanskom festivale Rozhlasový Big Bang Gustava Broma. S programom Swinguj! sa publiku prestaví v sobotu 8. júna.
Podujatie tento rok rozširuje svoje koncertné podujatia aj do ďalších dvoch miest regiónu. Okrem Piešťan si tak budú môcť festivalové koncerty vypočuť aj diváci v Hlohovci a v Novom Meste nad Váhom.
Veľkolepá bola aj sprievodná slávnostná vernisáž v galérii. Medzinárodnú výstavu s názvom Dajme hudbe šancu, ktorý je aj mottom zmodernizovaného festivalu, otvorili v piatok krátko pred hlavným večerným programom. Zastúpenie na nej majú maľba, grafika aj plastika.
Popri hudobných podujatiach v Dome umenia Piešťany, v Empírovom divadle v Hlohovci, v sále Mestského kultúrneho strediska v Novom Meste nad Váhom a v priestoroch hotela Thermia Palace na úpeľnom ostrove sa uskutočnia ako sprievodné festivalové podujatia aj zaujímavé výtvarné a fotografické výstavy.